Od poslední EAGxPrague konference, která nastartovala českou EA komunitu, uběhlo již pět let. Za tu dobu mnohé změnilo a jsme rádi, že naše druhé EAGx bude ještě větší a lepší!

3. až 5. prosince na Filosofické fakultě UK v Praze

Co je to EAGx?

Na rozdíl od EA Global konferencí, které se konají v Londýně a San Franciscu, EAGx jsou pořádána přímo lokálními spolky pro EA. Můžete se tedy těšit na o něco komornější atmosféru. Na této akci se sejde okolo 450 účastníků z celého světa – je to skvělá příležitost poznat ostatní efektivní altruisty, ponořit se hlouběji do principů hnutí a více se zapojit do světové komunity!

Na co se můžete těšit

Konference začne rautem v pátek večer, na sobotu a neděli je připraven celodenní program. Ten bude rozdělen do tematických linek:

  1. Projekty v oblasti globálního rozvoje a chudoby.
  2. Výzvy v lokalizaci EA – prioritizace a strategie místních EA spolků, překlad EA materiálů, případové studie úspěchů místních skupin.
  3. Aktuální trendy ve výzkumu AI alignmentu a AI governance.
  4. Práce ve veřejném sektoru a politice – příležitosti a rizika.
  5. Poučení z Covidu pro společenskou připravenost na katastrofické scénáře.
  6. Zlepšování racionality a epistemické úrovně.

Dále se budeme věnovat tématům animal welfare, podnikání a kariérní poradenství. Zatímco některé části programu jsou mířeny na zkušenejší EAs, další jsou určeny pro nové členy komunity. Těšit se můžete na přednášky, diskuse, workshopy nebo meet-upy.

Jak se zapojit?

Přihlásit se můžete do 8:00 h, 18. listopadu. Více informací o přihláškách, logistice, stipendiích a všem ostatním najdete na oficiálních stránkách. Skvělou příležitostí, jak se dobře poznat s ostatními, a ještě přispět k dobré věci je přihlásit se jako dobrovolník

Pozvěte své přátele

Pokud víte o někom, pro koho by mohlo být EAGx přínosné, pozvěte ho. Pozvánku můžete také poslat přes tento nástroj. Také máme facebookovou událost.

Pro více informací se obraťte na prague@eaglobalx.org