V tomto newsletteru najdete souhrn aktivit z posledních měsíců a nejbližší plány do konce roku.

Co se událo

V posledních měsících jsme v Česku uspořádali několik zajímavých akcí.

V srpnu jsme pořádali první letní školu bezpečnosti umělé inteligence. Na fotky z akce se můžete podívat zde.

V září jsme spolu s Centre for Effective Altruism pořádali čtyřdenní retreat, kde jsme si vyměňovali zkušenosti s organizátory jiných evropských skupin efektivního altruismu.

Na konci září se potom konaly dva workshopy racionality pořádané ve spolupráci s organizací CFAR.

Na začátku října jsme spolupořádali desetidenní AI Safety Camp pro začínající výzkumníky v oboru bezpečnosti umělé inteligence a několik z nás se koncem října podívalo do Londýna na každoroční konferenci Efektivního altruismu.

Co nás čeká do konce roku

1) EA víkendovka

Na konci listopadu (23. – 25.) pořádáme víkendovku českých a slovenských efektivních altruistů!

Během víkendu můžete rychle prohloubit porozumění myšlenek kolem EA a strávit příjemný čas s podobně smýšlejícími lidmi. Pro účast není nutné být členem spolku, stačí zájem o EA.

Přihláška: https://goo.gl/forms/fIdfkt49oMSM0Tur2
Deadline na přihlašování je 14. Listopadu.

Více informací na facebookové události https://www.facebook.com/events/1367713663363143/

2) meetupy v Brně

V Brně se bude tento týden konat první sraz efektivních altruistů a to ve čtvrtek 8.11. od 20 hodin v kavárně Utopia, Divadelní 603/3, 602 00 Brno-střed (ptejte se na Efektivní altruismus). Jste vřele vítáni!

Můžete se také přidat do této skupiny, kam budeme dávat informace o dalších srazech a akcích: https://www.facebook.com/groups/2116288715353406/.

3) Effective Thesis workshop

Budete psát diplomku a ještě nemáte vymyšlené téma? Chtěli byste, aby vaše práce neskončila jen v šuplíku? Aby pomohla zlepšit svět?

Přijďte na seminář pořádaný vedoucím projektu effectivethesis.com Davidem Janků ve spolupráci se Science Slam CUNI. Tento projekt pomáhá studentům s výběrem témat na bakalářské a diplomové práce tak, aby tato témata měla co největší smysl a pomohla výrazně zlepšit svět. Přijďte 12. listopadu do studentského klubu Celetná v Praze!

Jen pro připomenutí – stále se můžete zapojit do našich reading groups!

 

Přejeme všem prosluněný podzim!