aneb co se děje ve Spolku pro efektivní altruismus

Milý příznivci Spolku pro efektivní altruismus,

náš nejnovější newsletter je nabitý novinkami a zajímavými příležitostmi. Ze všech bych vypíchla hlavně blížící se konferenci EAGxPrague, na kterou hledáme dobrovolníky a sponzory. Bude to jedinečná příležitost představit českou komunitu efektivních altruistů našim kolegům z celého světa a Vy můžete být u toho! Pokud se Vám nechce čekat na prosinec, můžete se tento víkend virtuálně zúčastnit EA Global London

Mám velkou radost, že Vám můžeme představit nový tým, který se bude starat o naši komunitu. Pája, Tonda a Vojta momentálně pracují na zmapování stavu české EA komunity a vy jim v tom můžete pomoci vyplněním našeho každoročního průzkumu

Nakonec bych Vás ráda upozornila na to, že hledáme novou předsedkyni/předsedu. Se spolkem jsem strávila poslední tři roky a cítím, že je čas posunout se o dům dál (i když ještě nevím, jaký dům to bude 🙂). Ve své roli budu končit v prosinci, a pak ji budu postupně předávat na začátku příštího roku. Na sentimenty a loučení bude čas jindy, pro teď se soustředím na hledání svého nástupce. Pokud víte o někom, kdo by mohl být naším budoucím předsedou nebo předsedkyní, tak napište radnímu, Danielu Hnykovi.

S přáním klidného podzimu,
Irena Kotíková
Předsedkyně Spolku pro efektivní altruismus 

Novinky

Průzkum české EA komunity 2021 
Spustili jsme náš každoroční průzkum, ve kterém nás zajímá stav komunity, její vývoj od minulých let a zpětná vazba. Vaše odpovědi pro nás mají velkou hodnotu; v minulých letech se z nich vycházelo při tvorbě strategie a plánování projektů. Vyplňte prosím survey, která by Vám měla zabrat okolo 15 minut a je anonymní. Ideálně pošťouchněte i své EA známé, deadline pro vyplnění je 29. října

Zapojte se

Hledáme dobrovolníky
V prosinci se v Praze uskuteční EAGx Prague, celosvětová konference efektivních altruistů. Hledáme dobrovolníky, kteří by se zapojili do přípravy, a to jak před začátkem konference, tak přímo na místě. Konference je možností, jak poznat spoustu inspirativních, efektivních altruistů a vyzkoušet si práci v zapáleném kolektivu. Pokud se chcete stát dobrovolníkem, vyplňte prosím tento formulář.

Pro konferenci hledáme sponzory – pokud byste měli zájem stát se jedním ze sponzorů, kontaktujte naši předsedkyni Irenu Kotíkovou.

Víkendovka září 2021

Altruistická kariéra

Spolek pro efektivní altruismus
Ve spolku hledáme novou předsedkyni nebo předsedu! Je to velmi různorodá a flexibilní role. Pro naši současnou předsedkyni to znamená například zajištění dostatečného financování, komunikaci s radou spolku a se zástupci globálního EA hnutí, přípravu strategie a projektů, kterými se spolek zabývá, práci s dobrovolníky, ručení za administrativní a finanční záležitosti, vedení dalších členů týmu s obzvlášť úzkou vazbou na community building tým. Jedná se však o skvělou příležitost mít opravdu velký impakt! Je možné si roli upravit a některé současné zodpovědnosti rozdělit mezi více lidí. V následujících týdnech zveřejníme konkrétnější popis role, ale pokud Vás nabídka zaujala už teď, kontaktujte radního Daniela Hnyka.

OPTIONS
Spřátelená iniciativa České priority shání posilu do projektu OPTIONS, v rámci kterého pořádá forecastingové turnaje. Jedná se o minimálně 0,5 úvazku na 3 až 5 měsíců. Je možné pracovat na dálku, nicméně být v Praze je výhodou. Nástup co nejdříve. Pro více informací pište Honzovi Kleňhovi.

Program na zyvšování kvalifikace
Charity Entrepreneurship inkubovala novou organizaci zaměřenou na zvyšování kvalifikace EAs pro jejich kariéru. Pokud někdo uvažuje o státní službě nebo tvorbě politiky v Evropě, může se přihlásit do jednoho z jejich programů.

Job board 80,000 Hours 

Dále doporučujeme sledovat Job board 80 000 Hours, který aktuálně nabízí 242 zajímavých „fully remote“ pozic. Je některá z nich dobrý fit právě pro Vás?

Allfed hledá dobrovolníky
Allfed
 (Alliance to Feed the Earth in Disasters) hledá dobrovolníky! Jak název napovídá, Allfed je organizace, která si dala za cíl nasytit veškeré obyvatelstvo naší planety v případě globální katastrofy. Tým výzkumníků řeší danou problematiku velmi zeširoka a stále hledá odborníky s různých oborů, i dobrovolníky na podpůrné pozice.  Pokud Vás toto téma zajímá, staňte se dobrovolníkem pro AllfedVojta Brynych  si s Vámi dá milerád 1:1 o tom, jaké to je být dobrovolníkem v Allfedu.

Doporučujeme

Podcast 80,000 hours
Pokud Vám argumenty pro výzkum existencionálních rizik postavené na dobru tisíců budoucích generací nepřijdou přesvědčivé, doporučujeme nový díl podcastu 80,000 hours s Carlem Shulmanem. Ten zastává názor, že práce na X-risku je vysoce prioritní i z pohledu selského rozumu a běžné cost-benefit analýzy. Carl Shulman není veřejně moc známý, ale v komunitě výzkumníků existenčních rizik je takřka legendární, a toto je nejlepší úvod k jeho myšlenkám.

Virutální návštěva EA Global London 
Ačkoliv vstupenky na konferenci EA Global: London 2021 jsou již vyprodány, do 28. října je možné přihlásit se jako virtuální návštěvník. Virtuální účast je zdarma a umožní Vám klást otázky na keyone sessions, zapojit se do online speed meetingu, a mnoho dalšího.

Pozvánky na osobní setkání

▫️ Offline EA 1on1 – v úterý 10. 11. se setkáme na Karlínském náměstí u vchodu do kostela na prvním offline 1on1 meetupu!
▫️ Interview s Lukášem Tothem – proběhne 16. 11. 18:00 v Epistea Space.
▫️ Ochutnávka apokalyptického menu – 25. 11. 19:00 v Epistea Space představí Vojta výzkum o „resilient food“, kterého je spoluautorem. Těšte se na ochutnávku!
▫️Sledujte spolkový kalendář, hlavně v týdnu po EAGxPrague (3.-5. 11.) plánujeme společně pro účastníky konference a českou EA komunitu bohatý EA program.

Seznamte se s novým community building teamem

Zdravíme všechny příznivce efektivního altruismu! Jsme nový community building team. Máme za úkol starat se o komunitu, zapojit nováčky, šířit myšlenky efektivního altruismu a spoustu dalšího, vše s hlavním cílem změnit svět k lepšímu.

Kdo jsme?
(Zleva) Vojta Brynych je dlouholetý člen spolku, původem jaderný chemik, který pomáhá s organizací forecastovacího turnaje OPTIONS, dobrovolničí pro Allfed a pomáhá nám jít pevně za pozitivním impaktem. Kontinuitu zajišťuje v teamu Pája Mutinská, ostřílená organizátorka, která pilně buduje komunitu už od minulého roku. Tonda Kanát reprezentuje nováčky, má bezpečnostní prověrku NATO a představuje sázku na mládí.

Neváhejte se na nás obrátit se svými nápady na akci nebo projekt, nebo myšlenkami o komunitě.

Kde můžete vidět naše snažení:

  • Události, meetupy a všechny aktuální informace naleznete na našem Facebooku.
  • Data a časy akcí si můžete přidat do svého kalendáře pomocí GCal.
  • Připojte se do spolkového Slacku, kudy protéká největší množství informací. Dozvíte se vše relevantní o dění ve spolku, sdílíme zajímavé tipy a odkazy. Vyplňte přihlašovací formulář a my Vás přidáme.
  • Spousta obsahu je přístupná na našem webu.

Spolek pro efektivní altruismus
říjen 2020