Facilitátor kurzu základů Biosecurity

Contract
Prague, Remote
Zveřejněno před 2 týdny

Pomáháme srdcem i rozumem

Hledáme facilitátory na kurz základů Biosecurity

Spolek pro efektivní altruismus hledá nadšence, kteří by se chtěli rozvíjet v technických nebo politických oblastech s cílem snížit riziko budoucích pandemií.

Příprava

Základem je ochota projít 8-týdenní kurz biosecurity začínající v říjnu (s navazujícími čtyřmi týdny projektové práce). Časová náročnost je 5 hodin / týden, včetně 2-3 hodin přípravných prací (čtení článků) a 1,5-2 hodin diskusí v malých skupinách. Kurz má odborné curriculum sestavené vědci z University of Cambridge a bude facilitovaný zkušeným člověkem, který provede všemi aspekty i uchazeče, kteří se doposud biosecuritou nezabývali.

Kurz organizuje naše spřízněná organizace a odehrává se v angličtině online. Pokud kurz absolvujete, rádi bychom Vás zaměstnali jako facilitátora v jarním semestru (během března a dubna s možností prodloužení v rámci projektů) s ohodnocením 200,-/h.
Jarní facilitace pod Vaším vedením by probíhala online nebo osobně v Praze nebo Brně podle Vašich možností. Materiály by zůstaly stejné a diskuzi byste vedli v češtině.

Koho hledáme

Ideální kandidáti jsou studenti nebo absolventi biologie (ideálně např. bioinformatici, lidé se zájmem či specializací na epidemiologii, ale i mikrobiologii / molekulární biologii, syntézu DNA apod.), lékařství (zvl. imunologie, epidemiologie) ale i studenti/absolventi strojírenství, materiálů, computer/data science, popř. politologie.

Termíny
Ozvěte se Haně Kalivodové ([email protected]) do 12.9. A do 13.9. A vyplňte přihlášku na kurz zde: https://web.miniextensions.com/WNrm22enPAsBnnJZIF5V

Proč biosecurity?
Rychlost reakce státních aparátů a klíčových institucí v krizových situacích může zachránit miliony životů. Navzdory tomu, že svět byl svědkem vážných humanitárních a ekonomických dopadů COVID-19, zůstáváme „nebezpečně nepřipraveni“ na budoucí pandemie. Současně se zvyšuje rychlost šíření zoonotických patogenů a s rychlým pokrokem v syntetické biologii existuje možnost mnohem smrtelnějších pandemií prostřednictvím neúmyslného uvolnění patogenu nebo záměrných akcí. Rádi bychom podnikly alespoň základní kroky pro snížení těchto rizik a budeme rádi, když se s námi vydáte na tuto cestu.

Specifikace zaměstnání

Kategorie zaměstnáníCoordination, Research

Požádat online