Jak vás ovlivnila současná pandemie COVID-19? Změnilo se u vás něco?
Během posledních let jsme velkou část práce věnovali organizaci lokálních a mezinárodních akcí, které jsme museli dočasně pozastavit. Současná situace nám dala prostor se hlouběji zamyslet nad strategií a najít nové příležitosti. Měli jsme čas zvelebit náš coworkovací prostor, vylepšit organizační procesy a někteří z nás se také podíleli na projektech spojených s COVID-19. (např. epidemicforecasting.org, masksforall.org)
Předpokládáme, že v průběhu roku 2021 se naše činnost postupně vrátí k normálu.

Kdy byl spolek založen?
Spolek byl založen v srpnu 2016 několika příznivci myšlenek efektivního altruismu. Od té doby jsme jako organizace ušli velký kus cesty. Stručný průřez naší historií najdete zde. Podrobněji je naše raná historie popsána v tomto článku

Na jakých projektech pracujete?
Dlouhodobě se věnujeme několika oblastem, které jsme identifikovali v naší strategii. V posledních letech to byla převážně organizace eventů, výzkumné iniciativy v oblasti longtermismu, základní provoz Efektivního altruismu v ČR a rozvoj projektů v oblasti aplikované racionality. Více o jednotlivých projektech najdete zde.

Kde si můžu přečíst více o vaší strategii? 
Vše o naší strategii najdete zde.

Kdo financuje provoz spolku?
Provoz spolku je od roku 2018 podporován Community Building Grantem od Centra pro Efektivní Altruismus. Z grantu pokrýváme především mzdy některých zaměstnanců a provoz. Ostatní výdaje jako podpora dobrovolníků a menších úvazků, rozvoj nových projektů a další jsou hrazeny díky dárcům, kterým tímto mnohokrát děkujeme.

Jste v kontaktu i s jinými EA organizacemi?
Český spolek pro efektivní altruismus je součástí sítě národních EA skupin z celého světa. Jsme v kontaktu s mnoha dalšími efektivními altruisty a každoročně se účastníme několika mezinárodních setkání a konferencí. Spolupracujeme s organizacemi jako CEA, CFAR, ESPR a pořádáme akce v zahraničí.

Jak se můžu zapojit?
Pokud se vám líbí, co děláme a chcete se k nám přidat, napište nám něco o sobě a my se s vámi spojíme. Můžete nás také potkat na jedné z akcí, nebo nás prozatím z povzdálí sledovat přes facebook a newsletter. Více informací najdete na stránce “Zapojte se

Jak se dozvím o vašich akcích? 
Všechny akce najdete v našem kalendáři a facebooku. Plánované akce se také objevují v newsletteru, který posíláme zhruba jednou za dva měsíce. 

Kde se s vámi můžu potkat?
Za normálních okolností nás můžete potkat na pravidelné EA večeři, v našem coworkovacím prostoru a na jiných komunitních akcích, bohužel jsme pro letošek většinu těchto aktivit pozastavili.
Do konce roku budeme pořádat akce převážně online. Všechny naše akce najdete v kalendáři a na facebooku

Jak vám můžu poslat dar? 
Pro platbu můžete využít platební bránu nebo dar rovnou poslat na náš účet. Platby přes platební bránu přijímáme v korunách nebo všech hlavních měnách

CZK: 2101082446/2010
EUR: IBAN CZ1220100000002901240967, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
Adresa příjemce: Novákových 1817/30a, Praha 8, 180 00
V rámci EU je možné veškeré dary odečíst od základu daně. Pro vystavení potvrzení o poskytnutí daru se obraťte na Kristinu.

Kam dále?
Zapojte se
Projekty
Strategie
Stručná historie