Březnové setkání (Brno)

Čtvrtek, 14. března
19:00 - 22:00
KDE
Friends teahouse Brno
JAZYK
Česky
organizátor

Michal Keda

Pojďme se sejít a popovídat si o tématech a novinkách ze světa efektivního altruismu, existenčních rizik nebo racionality.

Setkání slouží jako neformální prostor pro diskuzi, ať už jste přečetli několik knih, nebo o efektivním altruismu slyšíte poprvé.

Vítáni jsou všichni 🙂

Opět budeme v čajovně Friends Teahouse na obvyklém místě (v nejsevernější části čajovny, po vyjití schodů vlevo).

Pokud si nejprve chcete přečíst víc o tom, co je efektivní altruismus: https://www.effectivealtruism.org/articles/introduction-to-effective-altruism

Pokud nás bude více, můžeme se rozdělit do skupinek.

Způsoby generování témat, o kterých se skupinky mohou bavit:

  • Výměna poznatků a diskuse nad tím, co ze světa efektivního altruismu či racionality kdo za poslední dobu četl (nebo poslouchal či sledoval). Pokud chcete, můžete se sami na nějaký článek podívat a stručně s jeho obsahem seznámit ostatní. Dobré zdroje pro články jsou např. EA Forum, nebo Less Wrong fórum.
  • Pokud jste u nás (spíše) noví, zkušenější členové mohou zodpovědět vaše otázky, např. o tom, co je efektivní altruismus, jaká témata a typy projektů se u nás nejvíce řeší, jak to funguje v EA Brno, atp.
  • Kdokoliv může nadhodit otázku, o které přemýšlí, nebo popsat něco, čemu se aktuálně věnuje, a získat od ostatních reakce a komentáře.

Těšíme se!